Terapia pożywieniem
Ziołolecznictwo
Swoim podopiecznym przepisuję gotowe mieszanki ziołowe w postaci suplementów ziołowych jak i spisuję indywidualne receptury, skierowane na konkretny stan ciała, o konkretnej porze roku, z konkretnymi tendencjami do zastojów, nadmiarów czy niedoborów, biorąc pod uwagę styl życia, który prowadzą lub do którego dążą. Receptury gotowe dobieram i zlecam wskazując, gdzie można je zakupić ze zniżką, a receptury indywidualne wysyłam na wycenę do sprawdzonej hurtowni, w której możesz później niezależnie zatwierdzić zamówienie.
Wu Wei
Akupunktura
Akupunktura jest starożytną metodą terapii, skuteczność której regularnie potwierdzają badania naukowe już od połowy zeszłego wieku. Metoda ta polega na stymulacji bardzo cienkimi igłami punktów akupunkturowych, czyli miejsc o szczególnym potencjale energetycznym. Wiedza teoretyczna mówi o blisko 400 takich punktach, które w większości rozmieszczone są na kanałach energetycznych. Mnogość punktów i powiązania kanałów energetycznych między sobą dają nieograniczone możliwości ustalania kombinacji punktów do każdego zabiegu w zależności od stwierdzonej diagnozy (wedle medycyny chińskiej, nie zachodniej) i strategii leczenia. Grubość igieł akupunkturowych różni się od 0.12 do 0.35 milimetra, czyli są one kilka razy cieńsze od igieł używanych do zastrzyków i, oczywiście, są jednorazowe.
Akupunktura może przynosić zauważalne efekty już po jednym lub dwóch zabiegach w stanach ostrych, natomiast dolegliwości przewlekłe wymagają kilku, a czasem nawet kilkunastu zabiegów. Najdłuższe są terapie w przypadkach poważnych chorób chronicznych. Im dłużej dochodziło do powstania dolegliwości, tym dłuższa zwykle jest kuracja. Zdecydowanie łączenie kilku metod terapii (odpowiedniego żywienia, ziołolecznictwa, moksowania, baniek i akupunktury) pozwala skrócić czas powrotu do zdrowia.
Akupresura
Moksoterapia
Bańki
Masaż bańką
Gua Sha
Jest to bezbolesna technika masażowa, polegająca na pocieraniu skóry w celach uruchomienia procesów ozdrowieńczych poprzez pobudzenie kanałów i punktów akupunkturowych oraz microkrążenia w tkankach. Pocieranie nieraz prowadzi do zaczerwienienia, a czasem do wybroczyn, tak jak po bańkach. Na zachodzie metoda ta stała się ostatnio popularną przez zastosowanie w kosmetyce, ale… jabłka nie tylko w szarlotce są pyszne! W medycynie chińskiej Gua Sza od stuleci stosuje się w leczeniu urazów ortopedycznych, chorób pochodzenia zewnętrznego, mobilizowaniu odporności itd.